În săptămâna 11 - 17 noiembrie 2019 își vor sărbători ocrotitorii parohiile:

11 noiembrie: Parohia Sfântul Mare Mucenic Mina (Pistoia) – păstorită de Pr. Gabriel Dumitru – al 4-lea hram.

11 noiembrie: Parohia Sfântul Cuvios Teodor Studitul  (Tortona) – păstorită de Pr. Cătălin Aftodor – al 7-lea hram.

12 noiembrie: Parohia Sfântul Ioan cel Milostiv, Patriarhul Alexandriei  (San Donà di Piave) – păstorită de Pr. Florin Cherecheș - al 11-lea hram.

12 noiembrie: Parohia Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni (Cervia) – păstorită de Pr. Mihai Bușecan - al 4-lea hram.

13 noiembrie: Parohia Sfântul Ioan Gură de Aur (Carrara) – păstorită de Pr. Armand Bratu – al 16-lea hram.

13 noiembrie: Parohia Sfântul Ioan Gură de Aur (Asola) –păstorită de Pr. Ciprian Onuță – al 4-lea hram.

14 noiembrie: Parohia Sfântul Apostol Filip (Foggia) – păstorită de Pr. Ioan Diaconu – al 5-lea hram.

14 noiembrie: Parohia Sfântul Ierarh Grigorie Palama (Como) – păstorită de Pr. Cristian Prilipceanu – al 11-lea hram.

15 noiembrie: Parohia Sfântul Cuvios Paisie de la Neamț (Livorno) – păstorită de Pr. Ciprian Calfa – al 13-lea hram.

16 noiembrie: Parohia Sfântul Apostol și Evanghelist Matei (Ciriè) – păstorită de Pr. Ioan Haba - al 11-lea hram

16 noiembrie: Parohia Sfântul Apostol și Evanghelist Matei (Salerno) – păstorită de Pr. Bogdan Filip – al 11-lea hram.

Departamentul de Comunicare și Imagine al EORI

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581