În săptămâna 18 - 24 noiembrie 2019 își vor sărbători ocrotitorii parohiile:

20 noiembrie: Parohia Sfântul Dasie de la Durtostorum (Ancona) – păstorită de Pr. Ionel Barbărasă - al 28-lea hram.

20 noiembrie: Parohia Sfântul Cuvios Grigorie Decapolitul (Reggio Calabria) – păstorită de Pr. Costică Prisăcariu - al 13-lea hram.

21 noiembrie: Parohia Intrarea în Biserică a Maicii Domnului (Roma VII) – păstorită de Pr. Gabriel Ioniță - al 14-lea hram.

21 noiembrie: Parohia Intrarea în Biserică a Maicii Domnului (Noale) – păstorită de Pr. Nicolae Pîrvu - al 8-lea hram.

22 noiembrie: Parohia Sfânta Muceniță Cecilia (Ardea) – păstorită de Pr. Gavril Popa - al 9-lea hram.

23 noiembrie: Parohia Sfântul Cuvios Antonie de la Iezerul-Vâlcea (Anzio - Lavinio) – păstorită de Pr. Marian Jianu - al 10-lea hram.

24 noiembrie: Parohia Sfântul Sfințit Mucenic Clement al Romei (Trani) – păstorită de Pr. Cătălin Andronache al 10-lea hram.

24 noiembrie: Parohia Sfântul Mare Mucenic Mina (Roma IV) - păstorită de Pr. Iurie Hîncu - al 20-lea hram.

Departamentul de Comunicare și Imagine al EORI

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581