În săptămâna 30 septembrie – 06 octombrie 2019 își vor sărbători ocrotitorii parohiile:

30 septembrie: Parohia Sfântul Ierarh Grigorie Luminătorul, al Armeniei (Lonato del Garda) –păstorită de Pr. Gabriel Pandrea al 6-lea hram.

17/30 septembrie: Parohia Sfânta Muceniță Sofia și fiicele sale: Pistis, Agapis și Elpis (Vera, Nadejda, Liubov) (Verona II) – păstorită de Pr. Vladimir Păvlescu - al 9-lea hram.

1 octombrie: Parohia Acoperământul Maicii Domnului (Bassano del Grappa) – păstorită de Pr. Cristian Mănășturean – al 15-lea hram.

1 octombrie: Parohia Acoperământul Maicii Domnului (Pino Torinese) – păstorită de Pr. Sorin Petre – al 11-lea hram.

1/14 octombrieParohia Acoperământul Maicii Domnului (Roma X) – păstorită de Pr. Ion Chilaru – al 11-lea hram.

1/14 octombrieParohia Acoperământul Maicii Domnului (Torino IV) – păstorită de Pr.  Vitalie Blaja – al 5-lea hram.

1 octombrieParohia Sfinții Cuvioși Iosif și Chiriac de la Bisericani (Stradella) – păstorită de Pr. Toader Grec – al 2-lea hram.

2 octombrie: Parohia Sfântul Sfințit Mucenic Ciprian și Sfânta Muceniță Iustina (Varese) – păstorită de Pr. Silviu State – al 11-lea hram.

5 octombrie: Parohia Sfinții Cuvioși Daniil și Misail de la Mânăstirea Turnu (Borgo San Lorenzo) – păstorită de Pr. Ciprian Mardare – primul hram.

6 octombrie: Parohia Sfântul Apostol Toma (Bergamo) – păstorită de Pr. Gheorghe Veleșcu – al 20-lea hram.

Departamentul de Comunicare și Imagine al EORI

Știri din viața Eparhiei