Mesaj de Felicitare la 4 ani de la intronizarea

Preasfințitului Părinte Episcop Siluan

 

Preasfinția Voastră,

Ziua de astăzi este un prilej de a da slavă lui Dumnezeu pentru bogatele și văditele împliniri pe care le-a săvârșit prin jertfelnicia slujirii Preasfinției Voastre în acești 4 ani de la intronizarea ca episcop al românilor ortodocși din Italia.

Nu putem să nu vedem belșugul pastoral și duhovnicesc care V-au însoțit și Vă însoțesc slujirea, aducând mângâiere și curaj, hrană duhovnicească și sens vieții, har și binecuvântare, miilor și sutelor de mii de fii și fiice ai Bisericii noastre, pribegi pe meleagurile peninsulei Italiei.

Încredințându-Vă încă o dată de toată recunoștința, prețuirea și dragostea pe care obștea Episcopiei noastre, Membrii consiliului Eparhial și ai Permanenței Eparhiale împreună cu toți clericii și credincioșii eparhiei pe care o păstoriți, Vi le poartă, Îl rugăm pe Bunul Dumnezeu să Vă dăruiască și mai departe sănătate, putere și mult har, întru împlinirea slujirii la care El V-a chemat și Vă urăm cu toții:

 

ÎNTRU MULȚI ȘI MÂNTUITORI ANI, STĂPÂNE!

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11858878