Moment aniversar în Episcopia Ortodoxă Română a Italiei

În ziua de 8 mai 2010, la sediul de la Roma a Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, la Praznicul Sfântului Apostol și Evanghelist Ioan de Dumnezeu Cuvântătorul și al Cuviosului Arsenie cel Mare, se va sluji Sfânta și Dumnezeiască Liturghie in semn de mulțumire lui Dumnezeu pentru toate binecuvântările revărsate peste obștea creștinilor ortodocși din Italia în cei doi ani care au trecut de la de la întronizarea Preasfințitului Siluan în scaunul de chiriarh.
Le acest moment de bucurie vor participa preoți, diaconi și credincioși din mănăstirile si parohiile Episcopie a Italiei.

DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL
EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI