COMUNICAT DE PRESĂ

Cinstirea moaștelor Sfintei Salomeea mironosița, la Veroli (Italia)

Duminică 16 mai 2010, la Veroli (Italia), credincioșii parohiilor ortodoxe române din Frosinone și Napoli, precum și din Roma și împrejurimi, se vor întâlni pentru a sluji Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Biserica Sfânta Maria Salomeea (mama fiilor lui Zevedeu) din Veroli.

La acest eveniment va participa Preasfințitul Părinte Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei.

La sfârșitul Liturghiei credincioșii participanți se vor închina la moaștele Sfintei Salomeea.

Acest eveniment se desfășoară la invitația Excelenței Sale Ambrogio Spreafico, episcopul din Frosinone.

DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL

EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI