COMUNICAT DE PRESĂ

 

Protocol de colaborare cu USL Roma B
 
 În data de 28 septembrie 2010 Episcopia Ortodoxă Română a Italiei va semna un PROTOCOL DE COLABORARE cu USL ROMA B (Unitatea Sanitară Locală Roma B) sub patronatul Regiunii LAZIO, prin care se statornicește dreptul la asistență religioasă în structurile spitalicești și de asistență medicală din Sectorul Roma B.
Prin acest proiect se garantează accesul în spitale pentru asistență religioasă și slujitorilor ortodocși români, care vor putea nu doar întâlni pe romanii ortodocși din spitale dar vor și putea desfășura servicii religioase pentru aceștia în incinta spitalelor din Sectorul Sanitar ROMA B.
Din partea Episcopiei va semna Pr. Gh. Militaru - Consilier Social al Episcopiei Ortodoxe Romane a Italiei.
 
 
DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL
EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11911627