COMUNICAT DE PRESĂ
Duminica Ortodoxiei la Roma  - 13 martie 2011


       În duminica Ortodoxiei, Preasfințitul Părinte Episcop Siluan, va săvârși Dumnezeiasca Liturghie la  Sediul Episcopiei de la Roma. Tot în duminica Ortodoxiei, 13 martie, la orele 16:00, va avea loc la Sediul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei de la Roma tradiționala Procesiune cu Sfintele Icoane din duminica I din Post, a Ortodoxiei,  la care vor participa preoții și credincioșii de la parohiile din Roma și din împrejurimi.

      Toate parohiile participante vor purta icoana hramului și alte icoane ale praznicelor și ale sfinților și vor intra în procesiune în incinta Sediului Episcopiei, cântând troparul hramului și troparul Duminicii Ortodoxiei. 

DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL
EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11892893