COMUNICAT DE PRESĂ

PRECIZĂRI

 

 

Ca urmare a imaginilor difuzate ieri seară pe postul de televiziune Pro TV cu privire la actele reprobabile săvârşite de „preotul ortodox Ştefan Popa” de la Roma, Departamentul de Informare, Mass-Media și Relații Publice al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei face următoarele precizări:

 

1.       Preotul Ştefan Popa nu face parte din clerul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei.

2.       Episcopia Ortodoxă Română a Italiei ia act cu regret despre cele difuzate pe postul de televiziune mai sus menţionat şi, mai ales, despre impactul pe care acestea le pot avea asupra demnităţii preoţeşti, atât în rândul credincioşilor cât şi în opinia publică în general.

 

               

DEPARTAMENTUL DE INFORMARE, MASS MEDIA ȘI RELAȚII PUBLICE AL

EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11912378