Lansarea Site-ului Copiilor Ortodocși

din Episcopia Ortodoxă Română a Italiei

 

Astăzi, 4 iunie 2011, cu binecuvântarea PS Părinte Episcop Siluan, a fost lansat la Torino, cu ocazia Festivalului Bucuriei - ediția a III-a, site-ul Copiilor Ortodocși din Italia.  http://tineriortodocsi.webs.com

 

Site-ul se propune a fi o platformă pentru copiii din Episcopia Ortodoxă Română a Italiei. Copiii vor putea descoperi pe noul site: Biblia Povestită Copiilor, Rugăciuni și Poezii, Vieți de Sfinți, Minunile Lumii Ortodoxe, Colinde, Știri și nu în ultimul rând Ghicitori și Probleme. Părinții și frațiorii mai mari nu au fost lipsiți nici ei de secțiuni interesante precum Dicționare, Știri, Forum, Rubrica Nepsis, Bunătăți Culinare și multe altele.

 

Site-ul a fost realizat prin osteneala Preotului Gelu Porumb și a Preotesei Daniela Porumb de la Parohia Sfinții Mărturisitori din Transilvania din Teramo.

 

site_copii.jpg

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11893676