În săptămâna 14 - 20 octombrie 2019 își vor sărbători ocrotitorii parohiile:

14 octombrie:Parohia Sfânta Cuvioasă Parascheva (Torino I) – păstorită de Pr. Gheorghe Vasilescu – al 40-lea hram.

14 octombrie:Parohia Sfânta Cuvioasă Parascheva (Terni) – păstorită de Pr. Vasile Andreca - al 18-lea hram.

14 octombrie:Parohia Sfinții Mucenici Nazarie, Ghervasie, Protasie și Chelsie (Pioltello) – păstorită de Pr. Constantin Croitoru – al 7-lea hram.

14 octombrie:Parohia Sfinții Mucenici Nazarie, Ghervasie, Protasie și Chelsie (Milano II) – păstorită de Pr. Ionuț Radu – al 2-lea hram.

14/27 octombrie:Parohia Sfânta Cuvioasă Parascheva (Padova II) - păstorită de Pr. Vasile Corja – al 8-lea hram.

16 octombrie:Parohia Sfântul Mucenic Longhin Sutaşul (Meldola) – păstorită de Pr. George Marian – al 2-lea hram.

18 octombrie:Parohia Sfântul Evanghelist Luca (Verbania) – păstorită de Pr. Andrei Agape – al 13-lea hram.

18 octombrie:Parohia Sfântul Evanghelist Luca (Bologna Vest) – păstorită de Pr. Trandafir Vid  - al 8-lea hram.

18 octombrie:Parohia Sfântul Evanghelist Luca (Padova Nord - Limena) – păstorită de Pr. Nicolae Ticiu  - al 2-lea hram.

20 octombrie:Parohia Sfântul Mare Mucenic Artemie (Montichiari) – în formare.

Departamentul de Comunicare și Imagine al EORI

Știri din viața Eparhiei