La începutul noului an şcolar, Patriarhul Daniel adresează un mesaj pentru elevi, părinţi şi cadre didactice

La începutul noului an şcolar 2019-2020, Preafericitul Părinte Patriarh Daniel a transmis un mesaj pentru toţi elevii, părinţii şi cadrele didactice din învăţământul preuniversitar.

În mesajul său, Patriarhul a amintit de decizia Sfântului Sinod de a proclama 2019 Anul omagial al satului românesc urmare a situaţiei dificile în care se află aşezările rurale şi locuitorii acestora şi a menţionat contribuţia Bisericii pentru schimbarea situaţiei actuale.

Patriarhul României a prezentat importanţa colaborării dintre Familie, Biserică şi Şcoală pentru ca elevii de la sate şi orașe să aibă rezultate şcolare optime.

Citește mai departe >>>

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581