COMUNICAT DE PRESĂ

Nr.  1 / 2012

 

Luni, 6 februarie 2012, a avut loc la Sediul Episcopiei Ortodoxă Română a Italiei ședința de lucru a Consiliului Eparhial în care au fost prezentate dările de seamă, pentru anul 2011, ale sectoarelor și departamentelor episcopiei.

La această ședință au participat și părinții protopopi, din cele 17 protopopiate ale Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei.

Marți, 7 februarie 2012, va avea loc la Roma, Adunarea Eparhială a Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, din care fac parte toți clericii, câte doi reprezentanți mireni din fiecare parohie și stareții mănăstirilor.

Adunarea va începe cu o slujbă de Te Deum, după care vor avea loc lucrările în plen, prezidate de către Preasfinţitul Părinte Episcop Siluan, la care se vor prezenta dările de seama, pentru anul 2011, ale sectoarelor și departamentelor episcopiei.

 

 

DEPARTAMENTUL DE INFORMARE ȘI MASS MEDIA AL

EPISCOPIEI ORTODOXE ROMÂNE A ITALIEI

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

 

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

  I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

  Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11893676