În săptămâna 04 - 10 noiembrie 2019 își vor sărbători ocrotitorii parohiile:

8 noiembrie: Parohia Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil  (Breno) – păstorită de Pr. Ionel Cristea – al 9-lea hram.

8 noiembrie: Parohia Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil  (Sezze) – păstorită de Pr. Lucian Diaconu – al 11-lea hram.

8 noiembrie: Parohia Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil  (Tripoli) – păstorită de Pr. Laurențiu Herciu – al 6-lea hram.

9 noiembrie: Parohia Sfinții Mucenici Claudiu, Castor, Sempronian și Nicostrat (Trento 2 – Tione di Trento) – păstorită de Pr. Traian Băniță – primul hram.

9 noiembrie: Parohia Sfântul Ierarh Nectarie Taumaturgul (Novara) – păstorită de Pr. Vasile David – al 13-lea hram.

9 noiembrie: Paraclisul Sfântul Ierarh Nectarie al Parohiei Înălțarea Sfintei Cruci (Torino II) – păstorită de Pr. Lucian Roșu – al 10-lea hram.

Departamentul de Comunicare și Imagine al EORI

Știri din viața Eparhiei