Mesaj de condoleanţe la decesul tatălui P. Cuv. Pr. Vicar Atanasie

 

         În această dimineaţă, la Praznicul Acoperământului Preasfintei de Dumnezeu Născătoarei şi pururea Fecioarei Maria – 1 octombrie 2011, Eugen Rusnac,  tatăl Preacuviosului Părinte Atanasie, Vicarul Eparhial al Episcopiei noastre, a trecut la cele veşnice, în urma unui atac de cord, la vârsta de 51 de ani.

          Împreună cu toţi mebrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos, Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul robului Său Eugen, în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

          Veşnica lui pomenire, din neam în neam!

          Cu părintească binecuvantare şi îmbrăţişare pentru familia îndurerată,

 

† Episcopul Siluan  al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   Agenda creștinului 2020

  Calendar 2020 pentru familia ta

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11870776