Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului fratelui preotesei Simona Nicoleta (Passo Corese)

Preacucernice Părinte Gabriel,

Stimată Doamnă Preoteasă,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare despre trecerea la cele veșnice, a robului lui Dumnezeu Ionel, fratele preotesei Simona Nicoleta (Passo Corese).

Dacă primul simțământ care ne încearcă la moartea celor apropiați este întristarea, îndreptându-ne spre Domnul Hristos, biruitorul morții, întristarea noastră se preface în mângâiere, dispunându-ne inima să primească cuvântul psalmistului care zice: "Fericită este calea în care mergi astăzi suflete, că s-a gătit ție loc de odihnă".

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, ne rugăm, împreună cu clerul, monahii și credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului robului Său Ionel, acolo unde toți drepții se odihnesc, iar pe cei rămași îndurerați Domnul milei să vă mângâie și să văîntărească cu Harul Său.

Pomenire veșnică sufletului robului lui Dumnezeu Ionel!

Cu părintească binecuvântare și îmbrățișare,

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11833166