Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei Doamnei Preotese Maria Postolache de la Camposampiero

 

Stimată Doamnă Preotesă,

Preacucernice Părinte,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat, cu întristare, despre trecerea la cele veșnice, după o lungă si grea suferință, a roabei lui Dumnezeu Aurica, soție, mamă, socră, bunică și străbunică pentru cei care faceți parte din familia sa.

Dacă primul simțământ care ne încearcă la moartea celor apropiați este întristarea, îndreptându-ne spre Domnul Hristos, biruitorul morții, întristarea noastră se preface în mângâiere, dispunându-ne inima să primească cuvântul psalmistului care zice: "Fericită este calea în care mergi astăzi suflete, că s-a gătit ție loc de odihnă".

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, mă rog, împreună cu clerul, monahii și cu credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei Sale Aurica, acolo unde toți drepții se odihnesc, iar pe cei rămași întristați de plecarea ei Domnul milei să vă mângâie și să vă întărească cu Harul Său.

Pomenire veșnică sufletului roabei lui Dumnezeu Aurica!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare familiei îndoliate,

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11868007