Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului bunicii Doamnelor Preotese Ana-Maria (Cirie) și Lăcrimioara (Como)

Stimate Doamne Preotese,

Preacucernici Părinti,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat, cu întristare, despre trecerea la cele veșnice, a roabei lui Dumnezeu Mărioara, soție, mamă, soacră și bunică pentru cei care faceți parte din familia sa.

Dacă primul simțământ care ne încearcă la moartea celor apropiați este întristarea, îndreptându-ne spre Domnul Hristos, biruitorul morții, întristarea noastră se preface în mângâiere, dispunându-ne inima să primească cuvântul psalmistului care zice: "Fericită este calea în care mergi astăzi suflete, că s-a gătit ție loc de odihnă".

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, mă rog, împreună cu clerul, monahii și cu credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei Sale Mărioara, acolo unde toți drepții se odihnesc, iar pe cei rămași întristați de plecarea ei Domnul milei să vă mângâie și să vă întărească cu Harul Său.

Pomenire veșnică sufletului roabei lui Dumnezeu Mărioara!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare familiei îndoliate,

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

 

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  Facebook

  5 X 1000

   

   

  Știri din viața Eparhiei

   

  Nepsis

  NEPSIS

   
   

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Tinerii ortodocși

  Numărul total de vizitatori

  11833429