Taina Sfântului Maslu la parohia "Înălţarea  Domnului"  din Florența

În după amiaza zilei de Joi, 4 Decembrie 2014, s-a săvârșit Sfântul Maslu la parohia "Înălţarea  Domnului" din Florența, cu participarea PC Pr. protopop I. Trandafir de Toscana, parohului din parohia Chianciano şi a PC Pr. paroh Viorel Matei din parohia San Giovanni Valdarno. În predica de la sfârșitul slujbei, pr. protopop a vorbit despre însemnăntatea Tainei Sfântului Maslu, înfățișând câteva aspecte ale binefacerilor lucrărilor sfinte ale untdelemnului asupra celor ce se apropie cu credință și cu dragoste de Harul lui Dumnezeu. Curățirea de păcate şi pocăinţa sinceră împreuna cu credința fac ca îndrăznirea spre cele sfinte să fie spre sănătatea trupului și sufletului, întărind orientarea catre impărăţia cerurilor.
La final, a vut loc agapa frăţească pregătită de credincioasele parohiei.

Mai multe fotografii găsiți aici

Căutare 3

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C. F.: 97558250581