"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

"... Te rugăm, întru tot îndurate, Doamne: binecuvântează cununa anului ce a sosit cu bunătatea Ta."

(rugăciune la Te Deum de Anul Nou)

Bunul Dumnezeu a rânduit ca la început de an, în această perioadă binecuvântată dintre Nașterea și Botezul Domnului nostru Iisus Hristos, să punem început bun și pentru credincioșii din Isernia. În urma discuțiilor avute cu Episcopul din Isernia și Venafro, astăzi am primit cheile bisericii în care se va sluji pentru enoriașii din Isernia și localitățile învecinate, urmând ca în viitorul apropiat să fie semnată și convenția între Episcopia Ortodoxă Română a Italiei și Episcopia din Isernia și Venafro.

Dăm slavă bunului Dumnezeu pentru toate!

  Preot Constantin Bolohan, Lanciano și Isernia.

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2797764