"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Zilele “ eminesciene “ şi pomenirea marelui poet la BOLZANO

Marele Praznic al Rusaliilor a coincis anul acesta cu sărbătorirea a 130 de ani de la trecerea la cele veșnice ale marelui nostru poet național, MIHAI EMINESCU. Chiar daca a început deja perioada vacanţei de varǎ, parohia noastră a subliniat momentul aniversar printr-un program artistic, în care copiii parohiei noastre au recitat, după Sf. Liturghie numeroase poezii, ȋn amintirea “ Luceafǎrului poeziei româneşti “.

Felicitǎri copiilor pentru emoţia sfǎntǎ pe care au reuşit sǎ o transmitǎ şi sǎ nu uitǎm cǎ marele Eminescu a spus : “ Biserica Ortodoxǎ este mama neamului românesc!”

 

Preot Lucian Milasan, BOLZANO

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2852822