Instalarea noului preot paroh la San Marino

Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, duminică, 4 August, la ceas de seara, in Parohia Sfânta Mare Muceniță Marina, din Republica San Marino, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu la care au participat preoții din protopopiatul Emilia-Romagna II, Episcopia Ortodoxă Română a Italiei, dar si credincioșii parohiei.

La finalul slujbei a fost săvârșită instalarea noului preot paroh, în persoana preacucernicului părinte Ștefan Răzvan Damaschin, de către Părintele Protopop Vasile Jora, care i-a adresat un cuvânt de încurajare în noua misiune încredințată.

Domnul sa binecuvânteze viitoarea lucrare a noului părinte duhovnicesc al comunității din Republica San Marino !