"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Prima Tabăra de copii la Valeggio sul Mincio

Luni 26 august in Parohia Valeggio sul Mincio a început prima tabără de copii. Parohia fiind înființată în luna septembrie 2018.

Tabăra este organizată în parteneriat cu Asociația Tineretul Ortodox Roman filiala Iași (voluntari Iustina Timofte si George Babanu) , NEPSIS Roma (voluntar Mihaela Potoc) și Parohia Catolica Sfântul Petru Valeggio sul Mincio (care ne-a oferit gratuit spațiul sportiv).

Acest eveniment se desfășoară in perioada 26 august - 1 septembrie si va cuprinde: Sfânta Liturghie, rugăciune de dimineață și seara, ateliere de spiritualitate, pictura de icoane pe lemn, muzica, chitara, dans, prim ajutor, jocuri, film, drumeție și competiții sportive.

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2985471