"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Sfântul Maslu la Sanremo

Joi de pomenirea Tăierii Capului Sfântului Ioan Botezătorul a avut loc la Parohia Sanremo Taina Sfântului Maslu.

În cuvântul de învățătură rostit de părintele Gheorghe Andronic de la Parohia Savona s-a subliniat necesitatea încredințării în Dumnezeu Creatorul nostru și a descoperirii purtării lui de grijă plină de iubire asupra vieții noastre.

De aceea rugăciunea ocupă un rol fundamental în viața omului și reordonare a vieții cu o atitudine duhovnicească responsabilă. Precum se vede în aceste zile când Pământul suferă de pe urmă neglijenței omului și vedem atâtea incendii și calamități care se datorează În primul rând dezlegării omului față de Creator și grija față de Creație.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru toate pe care ni le-a rânduit în anul bisericesc care se încheie îl rugăm să binecuvânteze acest nou An duhovnicesc și o să ne arate vrednici lucrători împreună cu iubirea lui cea proniatoare.

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2985573