"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

An Nou bisericesc la filia din Riesi a Parohiei Canicatti

 

 

   Cu binecuvântarea generală a Preasfințitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei după amiaza zilei de 1 Septembrie a adus cu sine la Riesi în Protopopiatul Sicilia marcarea în sufletele noastre a începutului de an bisericesc. Cei mici s-au împărtășit cu Trupul şi Sângele Domnului Hristos iar cei mari s-au alăturat în rugăciune preotului, citeţului și paracliserului Parohiei „Sf. Muceniţă Filoteia de la Curtea de Argeş”  din Canicatti a cărei filie este comuna Riesi. Bucuria a fost mare și la fel mulțumirea noastră. Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

 

 

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2985545