"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Hramul parohiei din Fiumicino

Într-o atmosferă de bucurie duhovnicească, în duminica a-XI-a după Rusalii, parohia Sfântul Dionisie Exiguul din Fiumicino, şi-a sărbătorit hramul. O dată cu începutul anului bisericesc am săvârșit Sfânta Liturghie , şi toate cele rânduite, după care, s-a evocat personalitatea ocrotitorului parohiei noastre , scoțându-se în evidență importanța activității administrative şi științifice, pe care Sfântul Dionisie Exiguul, a desfăşutat-o în special la Roma, dar şi pe teritoriul de astăzi al Italiei.

A consemnat, pr. Cristian Olteanu, Fiumicino.

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2985500