"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Taina Sfântului Maslu de la Stradella– Broni (PV)

În ziua de joi, 12 septembrie, cu binecuvântarea lui Dumnezeu şi datorită participării părinților din Protopopiatul Lombardia I, a avut loc în parohia Stradella – Broni (PV), avându-l ca preot paroh pe părintele Toader Grec Taina Sfântului Maslu la care au participat numeroși credincioși. După săvârșirea Tainei, părintele Doru Fuciu, de la parohia din Cremona, a avut grijă ca cei prezenți să plece şi cu merinde de folos pentru suflet, prin cuvântul susținut. După aceea a urmat agapa frățească.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2797752