"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Hramul Parohiei „Sfântul Mare Mucenic Nichita Romanul” din Monte Compatri

 

Cu ajutorul Domnului si cu binecuvântarea Preasfintitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, duminică, 15 septembrie 2019, la prăznuirea Sfântului Mare Mucenic Nichita Romanul, comunitatea ortodoxă românească din Monte Compatri si-a prăznuit pentru a doua oară Hramul. Cu acest prilej a fost săvârsită Dumnezeiasca Liturghie de către părintele Cristian Tuturoi, alături de Cucernicul Părinte Diacon Ciprian Roman.

 

Citește mai departe >>>

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2794869