"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Hram parohia ”Acoperământul Maicii Domnului” din Bassano del Grappa

În  data de 1 octombrie 2019 parohia din Bassano del Grappa și-a sărbătorit cel de-al 14-lea hram. Cu binecuvântarea Prea Sfințitului Siluan la Sfânta Liturghie a slujit un sobor de preoți din protopopiatul Triveneto II, în frunte cu Părintele Protopop Gabor Codrea.

După Sfănta Liturghie a avut loc și ședința Protopopiatului Triveneto II. Pe ordinea de zi au figurat subiecte administrative și pastorale, programându-se activitățile protopopiale  din lunile noiembrie și decembrie.

Dăm Slavă Lui Dumnezeu și rugăm pe Maica Domnului să mijlocească pentru mântuirea sufletelor noastre. 

A consemnat pr. Cristian Mănășturean

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2803909