Hram parohia ”Acoperământul Maicii Domnului” din Bassano del Grappa

În  data de 1 octombrie 2019 parohia din Bassano del Grappa și-a sărbătorit cel de-al 14-lea hram. Cu binecuvântarea Prea Sfințitului Siluan la Sfânta Liturghie a slujit un sobor de preoți din protopopiatul Triveneto II, în frunte cu Părintele Protopop Gabor Codrea.

După Sfănta Liturghie a avut loc și ședința Protopopiatului Triveneto II. Pe ordinea de zi au figurat subiecte administrative și pastorale, programându-se activitățile protopopiale  din lunile noiembrie și decembrie.

Dăm Slavă Lui Dumnezeu și rugăm pe Maica Domnului să mijlocească pentru mântuirea sufletelor noastre.

A consemnat pr. Cristian Mănășturean