Moment cultural artistic în Parohia Lugo-Bagnacavallo

Duminică 29.09.2019, in localitatea Bagnacavallo a avut loc un moment inedit compus din dansuri și cântece populare românești care au bucurat inimile numerosului public prezent. Momentul s-a înscris în cadrul zilelor comunei Bagnacavallo și a fost organizat de către Primăria comunei cu sprijinul Parohiei Ortodoxe Române "Sf. Cuv. Mc. Fevronia "din Lugo și Bagnacavallo.La program au participat Ansamblul" Florile Bucovinei "din Rădăuți cu suite de dansuri din zona Bucovinei, doamna Olga Chiorean din Conselice cu melodii populare din zona Ardealului acompaniați de pe formația Iulian Band din Ravenna. La final cei prezenți au încins o horă mare.

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate!