"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Virgiliu Gheorghe: Conferința „Provocările tinerilor astăzi” - NEPSIS TOSCANA 1 și 2 - Lucca 6 octombrie 2019

În ziua de duminică 6 octombrie la Parohia Ortodoxă Română „Sfântul Antonie cel Mare” din Lucca a avut loc Întâlnirea Tinerilor NEPSIS TOSCANA 1 și 2. Cu această ocazie domnul profesor doctor Virgiliu Gheorghe a susținut conferința cu titlul „Provocările tinerilor astăzi”. Au fost abordate subiecte de actualitate privind starea morală și duhovnicească a tineretului. Ce și cum să fac? Cum să-mi trăiesc tinerețea, dar și cum să fac față provocărilor în lumea de astăzi? Au fost întrebări la care domnia sa a răspuns și a oferit sfaturi atât tinerilor cât și părinților care au participat la această întâlnire.

 

 

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2799611