Hramul parohiei Verona II

Și anul acesta, Parohia Ortodoxă Verona II, și-a sărbătorește hramul – Sfânta Muceniță Sofia și fiicele sale: Vera, Nadejda și Liubovi.

În ajunul acestei sărbători, ne-am adunat cu toții la Sfânta Liturghie pentru a ne înălța rugăciunile către Dumnezeu, pentru pace, dragoste, credință și sănătate.

I-am avut alături pe Părintele Protopop Codrea Gabriel și preoți din alte parohii: Sorin Croitoru, Mihail Ursachi și Ion Cârlan - cărora le mulțumim pentru prezență și susținere.

După partea religioasă, am continuat să ne bucurăm frumos împreună de deosebita sărbătoare. Ansamblul de copii al parohiei noastre „Fluieraș de la Verona” ne-au surprins cu un buchet de melodii, susținuți de părinții lor.

Mulțumim Sf. Muc. Sofia și fiicelor sale Vera, Nadejda și Liubovi pentru mijlocirea către Dumnezeu.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!