Repetițiile Corului parohial Bucuria - FIRENZE I

În fiecare Luni de la ora 19:00 la biserica parohiei Înălțarea Domnului - Firenze I, din Viale Giovanni Amendola 40, Firenze, au loc repetițiile Corului parohial "BUCURIA" al tinerilor din oraș și împrejurimi sub îndrumarea tehnico-artistică a doamnei Mirabela. Participarea este liberă.

Repetițiile încep și se termină în fiecare Luni seară cu un moment de rugăciune de liniștire și la final o scurtă meditație duhovnicească (un extras scurt din apostol, evanghelie sau un citat ortodox). Serata se încheie  cu o mică gustare și socializare a grupului.

Vă așteptăm numeroși și cu voie bună (nu sânt necesare calități vocale speciale).

Viale Giovanni Amendola, 40 Firenze

Pr Ioan Coman