"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Repetițiile Corului parohial Bucuria - FIRENZE I

În fiecare Luni de la ora 19:00 la biserica parohiei Înălțarea Domnului - Firenze I, din Viale Giovanni Amendola 40, Firenze, au loc repetițiile Corului parohial "BUCURIA" al tinerilor din oraș și împrejurimi sub îndrumarea tehnico-artistică a doamnei Mirabela. Participarea este liberă.

Repetițiile încep și se termină în fiecare Luni seară cu un moment de rugăciune de liniștire și la final o scurtă meditație duhovnicească (un extras scurt din apostol, evanghelie sau un citat ortodox). Serata se încheie  cu o mică gustare și socializare a grupului.

Vă așteptăm numeroși și cu voie bună (nu sânt necesare calități vocale speciale).

Viale Giovanni Amendola, 40 Firenze

 

Pr Ioan Coman

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2836307