"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

A șasea Caravană a Dăruirii în Protopopiatul Emilia Romagna I

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Episcop Siluan, în perioada septembrie - octombrie, câteva Parohii din Protoieria Emilia Romagna I s-au organizat pentru Caravana Dăruirii ediția a 6-a.

Astfel, marți, 29 octombrie, P. C. Protoiereu Constantin Totolici (par. Modena), alături de P. C. Preoți Doru Gârboan (par. Imola), Mihail Ciocîrlan (par. Reggio Emilia), Iurie (Gheorghe) Ursachi (par. Piacenza) și Ciprian Gavril (par. Parma), au coordonat  descărcarea unui camion conținând 24 tone bunuri la Parohia Sf. M. Mc. Gheorghe, sat Tămăoani, jud. Galați (Arhiepiscopia Dunării de Jos) și la noul sediu al Episcopiei Basarabiei de Sud de la Cahul.

Parohia Sf. Gheorghe a primit atât din partea credincioșilor noștri cât și a unor firme, articole de îmbrăcăminte (noi și uzate), jucării și articole de tâmplărie.

Episcopia Basarabiei de Sud a primit 26 paleți de gresie și faianță pentru noul sediu ce se află în construcție, urmând ca într-un viitor nu foarte îndepărtat, un alt camion să plece către aceeași destinație, ambele transporturi urmând să însumeze cantitatea de 40 tone!

Însoțitorii acestui transport, au avut bucuria să primească binecuvântarea și mulțumirile Preasfințitului Veniamin al Episcopiei Basarabiei de Sud.

Slavă Bunului Dumnezeu pentru toate!

A consemnat Biroul mass-media al Protoieriei Emilia Romagna 1

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2836307