"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Pelerinaj Messina - Pelerinaj la Bivongi

Vineri, 01 noiembrie 2019,Parohia Ortodoxă română "Sfântul Sfințit  Mucenic Pangratie" din localitatea Messina, Protopopiatul SICILIA, a fost in pelerinaj la Mânăstirea "Sfântul Ioan Secerătorul" din localitatea Bivongi.

S-au vizitat grotele de la Monte Stella. S-a luat masa de prânz la aer liber in locurile special amenajate din vecinătatea  grotelor. S-a vizitat mănăstirea "Sfântul Ioan Secerătorul", unde am primit cuvânt  de învățătură  privind Viața Sfântului Ioan Seceratorul .

Slavă  lui Dumnezeu pentru  toate!

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2836307