Prezentare noului preot pentru parohia Campobasso.

Cu ajutorul Lui Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei și cu purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Arhiereu-Vicar Atanasie

de Bogdania a fost săvârșită Dumnezeiasca Liturghie, vineri 01 noiembrie 2019 in localitatea Campobasso, la tânără Parohie "Sfântul Mare Mucenic Gheorghe".

Cu aceasta ocazie s-au reunit în sobor preoți din protopopiatul Misionar Abruzzo-Molise.

La finalul Sfintei Liturghii, după cuvântul de învățătură, părintele Protopop Alin larca  l-a prezentat pe părintele Ciprian Roman împreună cu doamna preoteasă Vasilica Roman.

Urându-le misiune rodnică și mântuitoare!