Sfințirea Troiței și a terenului viitoarei biserici parohiale din Legnago

Din mila lui Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, astăzi, 03/11/2019, s-a săvârșit slujba de binecuvântare a Troiței și a terenului viitoarei biserici a Parohiei Ortodoxe Române Sfântul Sfințit Mucenic Haralambie din orașul Legnago, provincia de Verona.

La slujba de sfințire au participat un număr de 7 preoți și un diacon, având ca protos pe părintele Protopop Gabor Codrea de la Verona.

Din cauza timpului nefavorabil și a altor motive binecuvântate, autoritățile civile și religioase nu au putut fi prezente.

Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru toată binecuvântarea revărsată asupra poporului celui binecredincios!

Pr. Daniel Ilie