"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Expoziṭie de ICOANE PE STICLĂ, la Bolzano

Una dintre preocuparile importante   ale copiilor care frecventeaza “ şcoala parohialǎ “ la Bolzano, sunt icoanele pe sticlǎ. Micii artişti ȋncearcǎ sǎ transpunǎ puritatea sufletului lor ȋn imagine şi aceste imagini devin icoane care ne lumineazǎ sufletele şi ne apropie mai mult de Dumnezeu. În acest sens, duminicǎ, dupa Sf. Liturghie copiii au organizat o expoziṭie de icoane realizate de ei şi toṭi cei prezenṭi la bisericǎ au mǎrturisit cǎ au simṭit din plin fiorul sfânt al credinṭei noastre strǎmoşeşti.

Mulṭumim Domnului pentru aceastǎ zi binecuvântatǎ!

Preot Lucian Milǎşan, BOLZANO

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2836307