"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

 

Săptămâna Misiunii la Parohia Messina.

Luni,04 noiembrie 2019,în Parohia ,,Sfântul  Sfinti Mucenic Pangratie"din localitatea Messina, Protopopiatul Sicilia,s-a săvârșit  Taina Sfântului Maslu.

Cu prilejul acordat de către Departamentul  pentru  Misiune al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, care organizează ,,Săptămâna Misiunii pe teren", am avut bucuria de a avea în mijlocul nostru pe PC Părinte Vasile POP,consilier eparhial al Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei. A fost prezent și PC Părinte Protopop Nicolae CHILCOS de la Parohia Ragusa.

După săvârșirea Tainei Sfântului Maslu, PC Părinte  Vasile POP, a ținut  cuvânt de  învățătură și  zidire sufletească, privind Familia Creștină, subliniind cultivarea virtuților creștine  in familie și importanța aducerii copiilor la Biserică.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2851530