"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Palermo - Săptămâna misiuni

Cu binecuvântarea PS Siluan al Episcopiei Ortodoxe a Italiei , in săptămâna Misiuni la Palermo - Sfântul Sfințit Mucenic Haralambie a fost săvârșita slujba vecerniei după care a fost susținută conferința cu tema "Familia creștină astăzi provocări și perspective misionare" de către PC părinte Vasile Pop, consilier eparhial pastoral misionar in Episcopia Ortodoxă Română a Spaniei si Portugaliei

Au participat PC părinte protopop Nicolae Chilcos din parohia Sfântă Melania Romana din Ragusa, PC părinte Petru Taraboi din parohia Sfântul Leon al Cataniei, din Alcamo, PC părinte Stelian Mandea din parohia Sfântul Teodor Studitul din Scciaca-Rivera

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate !

Preot Martinian

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2851534