"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Adunare preoțească și conferința părintelui Liviu Barbu la Pinerolo

În contextul Săptămânii Misiunii în teren, și cu ocazia hramului protopopiatului Piemonte II, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, în parohia "Sfântul Voievod Ștefan cel Mare" din Pinerolo a avut loc adunarea clericilor din protopopiatele din Piemonte și împreună slujirea Vecerniei Mari a sărbătorii Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil. După slujba Vecerniei, PC Pr. Dr. Liviu Barbu, de la parohia Norwich (Anglia) a susținut conferința cu titlul "Dimensiunea întreită a slujirii preotești în diaspora".

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2851536