"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Conferință despre misiunea mirenilor în Parohia Ciriè

Parohia "Sfântul Apostol și Evanghelist Matei" - Ciriè a găzduit vineri, 8 noiembrie, conferința: "APOSTOLATUL MIRENILOR PRIN SFINȚIREA PROPRIEI VIEȚI. SFINȚIREA VIEȚII PRIN LECTURĂ, RUGĂCIUNE ȘI PARTICIPAREA LA VIAȚA BISERICII". Prelegerea a fost susținută de Pr. Dr. Liviu Barbu, Parohia “Sf. Mc. Filofteea” și ”Cuv. Beda Venerabilul” din Norwich, Marea Britanie.

Evenimentul face parte din seria de conferințe dedicate "Săptămânii misiunii" în Episcopia Ortodoxă Română a Italiei.

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2851532