Hramul parohiei din San Dona’ di Piave

Cu ajutorul lui Dumnezeu, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan în parohia San Donà di Piave a fost sărbătorit Sf. Ioan Cel Milostiv, Patriarhul Alexandriei, ocrotitorul acestei parohii.

Duminică, 10 noiembrie, ca în fiecare an, de hramul parohiei, credincioșii au fost prezenți în număr mare.

După Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, toți credincioșii parohiei au stat împreună la o agapă frățească pregătită de comitetul ṣi gospodinele parohiei.

Bucuria a continuat cu Slujba Vecerniei săvârșită luni seară și cu Dumnezeiasca Liturghie din ziua de praznic a Sfântului, 12 noiembrie, la care a participat pr. protopop Matei Avram.

Aducem Slavă lui Dumnezeu pentru toate darurile și bucuriile revărsate asupra parohiei noastre.