"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Hramul Parohiei Anzio-Lavinio

Sâmbăta, 23 noiembrie 2019 Parohia ”Cuviosul  Antonie de la Iezerul - Vâlcea” din Anzio – Lavinio și-a sărbătorit cel de-al X-lea hram. Sfânta Liturghie a fost săvârșită în sobor de către PC Părinte Protopop Nicolae Strugaru, al Protopopiatului Lazio III, alături de un numeros grup de preoți din împrejurimi sau prieteni ai parohiei. Credincioșii de toate vârstele au trăit bucuria de a se ruga Cuviosului Antonie și de a se împărtăși cu Trupul și Sângele Domnului în perioada aceasta a Postului Nașterii Domnului.

A consemnat, pr. Gheorghe Zavate

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2881933