"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Hramul parohiei din Lamezia Terme

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Parohia ortodoxă română "Sfânta Ana" din Lamezia Terme a sărbătorit în ziua de 1 decembrie 2019, hramul de iarnă, Sfântul Nicolae, și totodată Ziua Națională a României.

La eveniment a participat o delegație din partea Consulatului General al României la Bari, condusă de Doamna Consul General Lucreția Tănase au făcut prezența pentru un salut, Episcopul catolic de Lamezia Terme, Excelența Sa Monseniorul Giuseppe Schillaci, apoi Primarul din Lamezia Terme, ales abia de o săptămână, Domnul Paolo Mascaro.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

Pr. Constantin

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2897540