"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Prima Tabăra de copii la Valeggio sul Mincio

Luni 26 august in Parohia Valeggio sul Mincio a început prima tabără de copii. Parohia fiind înființată în luna septembrie 2018.

Tabăra este organizată în parteneriat cu Asociația Tineretul Ortodox Roman filiala Iași (voluntari Iustina Timofte si George Babanu) , NEPSIS Roma (voluntar Mihaela Potoc) și Parohia Catolica Sfântul Petru Valeggio sul Mincio (care ne-a oferit gratuit spațiul sportiv).

Acest eveniment se desfășoară in perioada 26 august - 1 septembrie si va cuprinde: Sfânta Liturghie, rugăciune de dimineață și seara, ateliere de spiritualitate, pictura de icoane pe lemn, muzica, chitara, dans, prim ajutor, jocuri, film, drumeție și competiții sportive.

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2843993