"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sfântul Maslu la Sanremo

Joi de pomenirea Tăierii Capului Sfântului Ioan Botezătorul a avut loc la Parohia Sanremo Taina Sfântului Maslu.

În cuvântul de învățătură rostit de părintele Gheorghe Andronic de la Parohia Savona s-a subliniat necesitatea încredințării în Dumnezeu Creatorul nostru și a descoperirii purtării lui de grijă plină de iubire asupra vieții noastre.

De aceea rugăciunea ocupă un rol fundamental în viața omului și reordonare a vieții cu o atitudine duhovnicească responsabilă. Precum se vede în aceste zile când Pământul suferă de pe urmă neglijenței omului și vedem atâtea incendii și calamități care se datorează În primul rând dezlegării omului față de Creator și grija față de Creație.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru toate pe care ni le-a rânduit în anul bisericesc care se încheie îl rugăm să binecuvânteze acest nou An duhovnicesc și o să ne arate vrednici lucrători împreună cu iubirea lui cea proniatoare.

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2992134