An Nou bisericesc la filia din Riesi a Parohiei Canicatti

Cu binecuvântarea generală a Preasfințitului Părinte Episcop Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei după amiaza zilei de 1 Septembrie a adus cu sine la Riesi în Protopopiatul Sicilia marcarea în sufletele noastre a începutului de an bisericesc. Cei mici s-au împărtășit cu Trupul şi Sângele Domnului Hristos iar cei mari s-au alăturat în rugăciune preotului, citeţului și paracliserului Parohiei „Sf. Muceniţă Filoteia de la Curtea de Argeş”  din Canicatti a cărei filie este comuna Riesi. Bucuria a fost mare și la fel mulțumirea noastră. Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581