"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Taina Sfântului Maslu de la Stradella– Broni (PV)

În ziua de joi, 12 septembrie, cu binecuvântarea lui Dumnezeu şi datorită participării părinților din Protopopiatul Lombardia I, a avut loc în parohia Stradella – Broni (PV), avându-l ca preot paroh pe părintele Toader Grec Taina Sfântului Maslu la care au participat numeroși credincioși. După săvârșirea Tainei, părintele Doru Fuciu, de la parohia din Cremona, a avut grijă ca cei prezenți să plece şi cu merinde de folos pentru suflet, prin cuvântul susținut. După aceea a urmat agapa frățească.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru toate!

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2797750