"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Volumul “Identitatea românească” de Ioan Aurel Pop, ediție în limba italiană, ed. Rediviva – Milano

 

 

Editura Rediviva din Milano este onorată să anunțe ediția în limba italiană a volumului “Identitatea românească (L’identità romena) de Ioan Aurel Pop, ediție în română publicată la editura Contemporanul, București (2016), traducere în limba italiană de Violeta Popescu. Volumul  cu o prefață semnată de prof. Cesare Alzati, apare în colecția Culturi și civilizații (Culture e civiltà), 243 pagini și cuprinde o serie de conferințe ale profesorului și academicianului Ioan Aurel Pop, susținute cu ocazia unor simpozioane de istorie și cultură desfășurate în cadrul academic românesc.  Cartea este un proiect editorial apărut cu sprijinul Institutului Cultural Român din București, prin programul de traduceri TPS și al Centrului Cultural Italo-Român din Milano.

 

Citește mai departe >>>

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2792779